Yolsuzluk operasyonunda kimler tutuklandı 17 Aralık

İç Haber | 1 Yorum | 17 Aralık 2013 Salı, 11:53 | Güncelleme: 11:53
667 kişi okudu
Facebook'ta paylaş
reklam

Halkbankİstanbul polisi, bu sabah düğmeye basarak büyük bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı ve Halkbank’a inceleme başlatıldı.

Operasyonda bir çok işadamı ve aralarında bakan çocuklarının da bulunduğu 22 kişi gözaltına alınırken Halk Bankası Genel Müdürlüğü’nde de mali polis inceleme yapıyor.

Bazı haber kanalları Halkbank’ta üst düzey bir yöneticinin gözaltına alındığını iddia etti. Reuters’a bilgi veren bir kaynak, “Şu anda mali polis Halkbank’ta incelemeler yapıyor. Üst düzeyde bir gözaltı olabilir” dedi. Konu ile ilgili olarak Halkbank yetkililerine ulaşılmadı.

Halkbank hisseleri saat 09:48 itibariyle yüzde 4.75 kayıpla 15.05 liradan işlem görürken, BIST 100 endeksi yüzde 1.71 kayıpla 73, 558.99 puandaydı. Kamu ihalelerine fesat karıştırıldığı ve rüşvet verildiği iddiaları kapsamında bu sabah İstanbul’da aralarında işadamlarının da bulunduğu bazı isimlerin evlerine baskın düzenlendiği ve bazı işadamlarının gözaltına alındığı bildirildi.

GÖZALTINA ALINANLAR LİSTESİ:  Ali Ağaoğlu. Reza Zerrab. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir. Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan. Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz. .

Yolsuzluk operasyonunda görevden alınan emniyet müdürleri

"Yolsuzluk operasyonunda kimler tutuklandı 17 Aralık" haberine "1 yorum" yapıldı.
  1. Adınız soyadınız. diyor ki:

    adımçılekeş reza bey ehendı turkıyede bır yalıdaha sana

Yorum Yap

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

DailyHaber'i Takip Et

Daily Haber Facebook
Daily Haber Twitter

E-Bültene kayıt ol

Haberlerden spora, magazinden teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan bülten emailinize gelsin!

Twitter'da Daily Haber