Siyasi parti üyeliği sorgulama

Siyaset | 0 Yorum | 10 Aralık 2013 Salı, 18:10 | Güncelleme: 18:10
419 kişi okudu
Facebook'ta paylaş
reklam

Siyasi partiHangi partiye üyeyim sorgula – öğren. Haberiniz olmadan herhangi bir siyasi partiye üye yapılmış olabilirsiniz. Siyasi parti üyeliğiniz var mı bu haber ile öğrenin..

Siz de farkında olmadan herhangi bir siyasi partinin üyesi olabilirsiniz. Eğer siyasi bir parti üyesiyseniz sorgulama yaparak öğrenebiliyorsunuz. Seçimlere sayılı günler kala, siyasi partilerin çalışmaları da yoğunlaşıyor. Türkiye’de 70′in üzerinde siyasi parti faaliyet gösteriyor ve bu süreçte partiler üyelik çalışmalarına da yoğunlukveriyor.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, önemli bir hizmet veriyor. Söz konusu hizmet kapsamında T.C.kimlik numaranızla sorgulama yaparak, herhangi bir partiye üye olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz. İsteminiz dışında bir partiye üye yapılmışsanız, üyelikten ayrılmak için ne yapmanız gerektiğine dair bilgilere de aynı siteden ulaşmanız mümkün.

KAYITLI BULUNDUĞU SİYASİ PARTİDEN İSTİFA ETMEK İSTEYEN ÜYELERİN;

• Kayıtlı olduğu Siyasi Partiye başvurarak Parti Genel Merkezinin yazısı üzerine,
• Noter aracılığı ile düzenlenen istifaya ilişkin belgenin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosuna ait (0.312) 425 99 65 – (0.312) 417 33 37 no’lu faksa iletilmesi üzerine,
• İlgilinin şahsen, kimliği ile birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosuna başvurarak istifa dilekçesi vermesi üzerine,
• Devlet memurları için posta yoluyla başvurularda dilekçelerine görev belgelerinin onaylı örneğinin eklenmesi üzerine, istifaları işleme alınacaktır.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYIN

PARTİ ÜYELİĞİNİZ VAR MI? – TIKLA ÖĞREN

Yorum Yap

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

DailyHaber'i Takip Et

Daily Haber Facebook
Daily Haber Twitter

E-Bültene kayıt ol

Haberlerden spora, magazinden teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan bülten emailinize gelsin!

Twitter'da Daily Haber