25 Temmuz 2014, Cuma - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Sibel Üresin kimdir

Biyografi | 0 yorum | 20 Ocak 2013 Pazar, 18:08 | Güncelleme: 18:08
950 kişi okudu
reklam

Sibel Üresin1976 İstanbul doğumlu  Davranış Bilimleri dalında eğitim almış sunucu ve yazardır. Sibel Üresin cinsellik konusunda yaptığı açıklamalarla medyada büyük yankı uyandırmıştır.

Hilal TV’de ‘Burda Hayat Var’ isimli Kadın ve Aile Programını, VİZYONTÜRK Radyo’da ‘Bir Derdim Var’ programını hazırlayıp sunmakta. Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimleri, Farkındalık ve Kişisel, Gelişim Seminerleri vermekte. Aile ve Evlilik Danışmanlığı yapıyor.Yazılı ve görsel medya dahil, tüm çalışmalarını MAWERA bünyesinde yürütmekte.

Çok eşliliği savunmakta. Bir erkeğin dört kadınla evlenebilmesi için Medeni Kanunun değiştirilerek çok eşliliğin yasallaşması gerektiğini savunmakta.!!!!
Akşam gazetesinden Sibel Ateş Yengin’e konuşan Sibel Üresin, çok tartışılan ‘Cinsel ilişki namaz kılmaktan da önemlidir’ açıklamalarına yeni bir boyut kazandırdı. Üresin’e göre, doğru namazın yolu doğru cinsel birleşmeden geçiyor.

Yaptığı açıklamalarla çoğu kadın ın nefretini kazanan, soyadı üzerinden ‘Üremesin’ esprileri türetilen, “Cinsel ilişki namaz kılmaktan da önemlidir” diyen yaşam koçu Sibel Üresin’e, Ali Rıza Demircan’ın ‘Sevişmek ibadetle aynıdır’ açıklamaları üzerine yaptığı “Cinsel ilişki namazdan bile önemlidir” açıklaması hatırlatıldı.

CİNSELLİK BİR İBADETTİR

“Namaz yerine cinsel ilişkiyi mi koyuyorsunuz?” sorusuna Sibel Üresin şu cevabı verdi:
“Birinin yerine diğerini koymuyorum. Doğru namaz kılmanın yolu doğru cinsel birleşmeden geçiyor. Kıyaslamak yanlış. Cinsellik bir ibadettir. Cinsellik o kadar tabu ki konuşmak bile insanları rahatsız ediyor, edepsizlik olarak algılanıyor. Konuşulmadığı için sıkıntı var. Helalinden bir cinsel ilişkiden doğan çocukla, haramla girilen cinsel ilişkiden doğan çocuğun yaradılışları aynı mı? Doğru namaz kılmak iyi abdest almaktan geçiyorsa, Allah’a iyi kul olmanın koşulu da sağlıklı döllenmektir. Bu yüzden önceliklidir. “


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta DailyHaber

Twitter'da Daily Haber

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!