25 Temmuz 2014, Cuma - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Sevdaluk Dizisi Konusu

Tv Dizi | 0 yorum | 12 Aralık 2013 Perşembe, 15:40 | Güncelleme: 15:40
427 kişi okudu
reklam

Sevdaluk DizisiSevdaluk Dizisisini oyuncu kadrosu ve konus ile büyük beğeni topluyor. Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ, ‘Sevdaluk’ ile ekranda gövde gösterisi yaptı.

Başrollerini Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ın paylaştığı dizi hem televizyon sektöründe hem de izleyiciler arasında uzun zamandır heyecanla bekleniyordu. Dizi Çarşamba akşamı 20:00′de Show Tv’de yayına girdiği andan itibaren rating listesinde üst sıralara yerleşti. Televizyon izleyicisi adeta ekrana kilitlendi.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde çekilen BKM Film yapımı dizinin ilk bölümünü, Karadeniz dizileri ile izleyicinin gönlünde ayrı bir yeri olan Yusuf Kurtçenli’ye ithaf etti. Sosyal medyada en çok Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ın oyunculuklarının yanı sıra diziden ekrana yansıyan doğa güzellikleri, oyuncuların şivelerinin başarısı ve tüm oyuncu kadrosunun başarısı konuşuldu.

Dizi sektörünün adeta paylaşılamayan oyuncusu Cengiz Bozkurt, muhtar karakteriyle ‘İyi ki bu kadroya dahil olmuş’ övgüleri alırken, bu proje için Türkiye’ye gelen Yasemin Sanino da büyük beğeni topladı. İbrahim Kendirci, İngiltere’den gelen sürpriz karakter olarak ve seslendirdiği şarkıyla ilk bölümünün en çok konuşulan isimleri arasında yerini aldı.

YAYINA GİRER GİRMEZ TREND OLDU

İzleyici gerek jenerik müziğine gerek ilk diyaloglara gerekse dizinin görselliğine sosyal medyada övgüler yağdırmaya başladı. Dizi,#sevdaluk hashtagiyle ilk yarım saatinde trend topic listesinin üst sıralarına yerleşti

Ön hazırlıkları 6 ay önce başlayan dizi için 1,5 trilyon bütçe harcandı. Tamamı gerçek mekanlarda çekilen dizi için sadece prodüksiyon ekibi değil tüm oyuncular aylar önce Çamlıhemşin’e yerleştiler. Oyuncular hem ders alarak yöre şivesine çalıştılar hem de bölge halkıyla iletişim kurarak pratik yaptılar. Dizinin genel yönetmeni Yüksel Aksu ve yönetmenler Tankut Kılınç ile Deniz Y. Şayir de tüm ekip ile birlikte birkaç ay Çamlıhemşin’de yaşadı. Dizinin senaryosu Yıldız Bilgin Beyazıt, Fikret Bekler, Gülay Batur, Hande Alp, Gürhan Özçiftçi ve Yüksel Aksu imzasını taşıyor.

Sevdaluk’ta Erdal Özyağcılar ile Demet Akbağ’a, Devin Özgün Çınar, Cengiz Bozkurt, Zuhal Gencer Erkaya, İbrahim Kendirci, Görkem Şarkan, Muharrem Bayrak, Nilay Erdönmez eşlik ediyor.

DİZİNİN KONUSU

Sevdaluk, birbirlerine kavuşamamış gençlik aşkı Ali İhsan ile Adalet’in çevresinde geçiyor. Her karakterin ayrı bir hikayesi bulunan dizinin ilk bölümünde projeleri ile bölgeye gelen yabancı şirketlerin planları gelecek bölümlerin ipuçlarını da verdi.

Show Tv’de Her Çarşamba saat 20:00′de ekrana gelecek olan dizi 16 Aralık Pazartesi akşamı 20:00′de ilk bölümünün tekrarı ile yeniden seyirciyle buluşacak.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta DailyHaber

Twitter'da Daily Haber

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!