Şafak Pavey kimdir

Biyografi | 0 Yorum | 15 Temmuz 2013 Pazartesi, 12:43 | Güncelleme: 12:43
465 kişi okudu
Facebook'ta paylaş
reklam

Şafak Pavey

10 Temmuz 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Şafak Pavey Türk diplomat, siyasetçi.

Ayşe Önal’ın kızıdır. Erzurumludur. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics’de tamamlamıştır.

Türkiye-Norveç Parlamentolar arası Dostluk Grubu başkan vekilidir.

Ebeveynleri: Ayse Önal, Sahin Önal

Eğitim: Westminster Üniversitesi, Londra Ekonomi Okulu

10 Temmuz 1976 doğumlu Şafak Pavey Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics’de tamamlamıştır. İyi derecede Almanca,İngilizce,Fransızca ve İtalyanca dillerini bilmektedir. İsviçre Zürihte, Cenevre Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldığı dönemde tekerlekli sandalyedeki bir arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği bir kaza sonucu sol kol ve bacağını kaybetmiştir. Buna karşın yaşama sevincinden, gücünden hiçbir şey kaybetmemiş, bu duruşu ile Zürih Üniversite Hastanesi’nde tez konusu olmuştur.

12 Haziran 2011 seçimlerine girip Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. bölge 5. sıradan milletvekili seçilmiştir.. 30 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Cumhuriyet Halk Parti Merkez Yönetim Kurulu’nda Doğa Hakları ve Sosyal Poltikalar’dan sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Yorum Yap

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

DailyHaber'i Takip Et

Daily Haber Facebook
Daily Haber Twitter

E-Bültene kayıt ol

Haberlerden spora, magazinden teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan bülten emailinize gelsin!

Twitter'da Daily Haber