Engin Öztürk kimdir

Biyografi | 0 yorum | 6 Ağustos 2013 Salı, 13:18 | Güncelleme: 13:18
604 kişi okudu
reklam

Engin ÖztürkEngin Öztürk biyografi :ekranların ilgiyle izlenen “Fatmagül’ün Suç Ne?” dizisi ile yıldızı parlayan oyuncu.

Muhteşem Yüzyıl’da 2. Selim’i kimin oynayacağına karar verilemiyordu. Adaylar arasında Kıvanç Tatlıtuğ, “Survivor” birincisi Hilmi Cem, Aras Bulut İynemli vardı.

Posta’nın iddiasına göre 2. Selim rolünü Engin Öztürk kaptı. Engin Öztürk, “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinde Fatmagül’e tecavüz eden kişiler arasındaydı ve bu dizi sayesinde üne kavuşmuştu.

“Muhteşem Yüzyıl” Eylül’ün ikinci haftasında ekrana gelecek. Engin Öztürk, eğer iddialar doğru ise kariyerinin en önemli sınavlarından birisini Muhteşem Yüzyıl dizisinde verecek.

Biyografi :

Engin Öztürk Fatmagülün Suçu Ne dizisinde rol alan bir oyuncudur. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğu Engin Öztürk. ”Eskişehir’de büyümüş. İki yıl önce izlediği ‘Kantocu’ oyunundan sonra konservatuvara girmeye karar vermiş. İki aylık hazırlık sürecinin ardından ”Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanmış. Öğrenciyken Erdal Beşikçioğlu’nun sahibi olduğu Dib Sahne’nin de müdavimlerindenmiş.

Çocukluk arkadaşı bir trafik kazasında vefat edince ”Eskişehir’e cenazesine gitmiş ve orada Es-Es dizisini çeken Erdal Beşikçioğlu’yla sohbet etme fırsatı bulmuş. Muhabbet esnasında da işe ihtiyacı olduğunu söylemeyi ihmal etmemiş. Bir ay sonra Beşikçioğlu’nun asistanı Öztürk’ü arayıp “Barda Mojo oyunu sahnelenecek.

”Rol almak ister misiniz? diye sormuş. Engin Öztürk hem oyunda rol almış hem de barmenlik yaparak okul harçlığını çıkarmış. Beşikçioğlu bu genç oyuncunun hep destekçisi olmuş. Kendi menajerlik ajansı İcon Casting’e yönlendirmiş. Sonrası mı? Engin Öztürk, bugün Türkiye’nin en çok konuşulan dizisi ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’de tecavüzcü Selim Yaşaran karakterini canlandırıyor.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta DailyHaber

Twitter'da Daily Haber

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!