30.7.2014, 21:13 - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

En Uzun Yüzyıl Oyuncuları – İzle

2 Ekim 2013, 10:35 | Tv Dizi | 0 Yorum↓ |
604 kişi okudu
reklam

En Uzun Yüzyıl‘En Uzun Yüzyıl’ dizisi oyuncuları konusu haberi: ilk bölümü Sultan Abdulaziz’in intikamını alan Çerkez Hasan’ı anlatıyor.

TRT1′in yeni dizisi ‘En Uzun Yüzyıl’ın ilk bölümünde, aradan 138 yıl geçmesine rağmen hala konuşulan bir olay anlatılıyor: Abdülaziz’in hali. Göreve getirdiği paşaların dış güçlerle işbirliği yapması sonucunda tahttan indirilen, haremi ve kendisi aşağılanan, sonra da öldürülen Abdülaziz’in intikamını almak, yaveri ve kayınbiraderi olan Çerkez Hasan’a düşer.

Herkesin korkup sustuğu bir ortamda Çerkez Hasan darbecilerin toplantısını basarak darbenin liderliğini yapan Serasker (Genelkurmay Başkanı) Hüseyin Avni Paşa ve Hariciye Nazırı Mehmed Raşid Paşa’yı öldürüp Kayserili Ahmet Paşa’yı yaralar.

Böylelikle hem padişahın, hem de üzerinden şalı alınarak yarı çıplak halde Dolmabahçe Sarayı’ndan çıkarılan ve üşüterek ölen kardeşi Nesrin Sultan’ın intikamını alır.

1000′E YAKIN FİGÜRAN OYUNCU KULLANILDI

İlk modern darbe olarak kabul edilen Abdülaziz Han’ın Tahtan indirilmesini anlatan bu bölümde tanınmış oyuncular yer alıyor. Ferit Aktuğ, Tuğçe Kumral, Adnan Biricik, Nejat Birecik, Muhammet Cangören, Demir Karahanın rol aldığı dizide 1000′e yakın da figüran kullanıldı.

İstanbul’da bir çok tarihi mekanda çekilen dizide, Abdülaziz Han’ın öldürülme sahnesi ise gerçek mekanında, yani Abdülaziz’in öldürüldüğü Feriye Sarayı’nda çekildi.

Dizide ayrıca dönemi birebir yansıtan kostümler de ön plana çıkıyor.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.