29.7.2014, 18:48 - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Emeklilere promosyon ne zaman verilecek

Finans | 0 Yorum↓ | 14 Eylül 2013, 10:37 | Güncelleme: 10:37
525 kişi okudu
reklam

EmekliÇalışma Bakanlığı, emeklilere promosyon için önümüzdeki hafta banka yetkilileri ile buluşacak.

Emeklilerin heyecanla beklediği promosyon görüşmesinin tarihi belli oldu. Önemli görüşme, önümüzdeki hafta yapılıyor. Takvim’in haberine göre; emeklilerin promosyon isteğini haklı bulan ve bu konuda çalışma yapılması için Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) talimat veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önümüzdeki hafta banka yetkilileriyle bir araya geleceklerini söyledi. Bakan Çelik, “Bu ilk görüşmede tabii yapılacak genel değerlendirmelerden çıkacak neticeleri yine sizlerle paylaşırız. Umarım hayırlı ve emeklilerin beklediği neticeyi elde etmiş oluruz” şeklinde konuştu.

Çalışma Bakanlığı ve SGK yetkililerinin, bankalarla ilk buluşması merakla beklenirken; promosyon konusunda en az 3 görüşme yapılacağı konuşuluyor. Görüşmelerin Ekim ayında tamamlanması planlanıyor. Görüşmelerin tamamlanmasıyla Ekim ayında, emeklilerin alacağı promosyon tutarı, ödeme şekli ve kazanılacak diğer avantajlar belli olacak. Emekliler, promosyon konusunda muradına erecek.

Önümüzdeki hafta yapılacak görüşme için hazırlıklarını yapan bankalar da emeklilere promosyon vermeye sıcak bakıyor. Bu nedenle görüşmelerin emeklilerin istediği gibi sonuçlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Emeklilere kaç lira promosyon verilecek


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.