25 Temmuz 2014, Cuma - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Efkan Ala kimdir

Biyografi | 0 yorum | 26 Aralık 2013 Perşembe, 11:50 | Güncelleme: 11:50
381 kişi okudu
reklam

Efkan Ala kimdirYeni İçişleri Bakanı Efkan Ala kimdir? İşte Efkan Ala’nın kısa öz geçmişi ve biyografisi :

ERZURUM’DA DOĞDU 1965 Yılında Erzurum’da dünyaya gelen Efkan Ala, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında hızlıca kamu yönetimi hayatına giriş yapan Efkan Ala, kaymakamlık stajına başlamıştır.

Efkan Ala 2 yıl süreyle Sakarya Valiliği maiyet memurluğu, 1 yıl da İngiltere’de hizmet içi eğitim almış, 2′şer yıl süreyle Trabzon’un Dernekpazarı ve Ordu Kabataş ilçelerinde kaymakamlık, Tunceli’de de vali yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Efkan Ala, İçişleri Bakanlığı’nda Eğitim Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı,Turizm Bakanlığı’nda Eğitim Genel Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulundu. Ala, Batman valiliğinden sonra 14 Eylül 2004 tarihinde Diyarbakır Valiliği’ne atanmıştır.

EFKAN ALA BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI

Görevlendirildiği bölgelerde işine hakim ve devlet yönetim ciddiyeti hususunda öne çıkan bir isim olarak dikkatleri üzerine çeken Efkan Ala, 10 Eylül 2007 tarihi itibariyle Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilmiştir. Efkan Ala Evli ve iki çocuk babasıdır.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta DailyHaber

Twitter'da Daily Haber

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!