Bir Yusuf Masalı Oyuncuları Konusu

Tv Dizi | 0 Yorum | 27 Kasım 2013 Çarşamba, 12:13 | Güncelleme: 12:13
396 kişi okudu
Facebook'ta paylaş
reklam

Bir Yusuf MasalıAralıkta TRT 1 ekranlarında başlayacak olan ‘Bir Yusuf Masalı’ isimli dizinin oyuncu kadrosu ve konusunda dair net bilgiler geldi.

Senaryosunu Hakan Haksun’un yazdığı Bir Yusuf Masalı’nın yönetmenliğini Hakan Arslan yapıyor. Daha önce ‘Yamak Ahmet’ dizisini yapan Okur Film tarafından yapımı gerçekleştirilen ‘Bir Yusuf Masalı’ isimli dizinin Aralık ayı içerisinde yayına girmesi bekleniyor.

DİZİNİN KONUSU

Devşirme olarak İstanbul’a gelip Paşalığa kadar yükselen amcasının peşinden Payitahta gelen Bir Macar kızının bir Türk genciyle olan aşk hikayesinin anlatıldığı “bir Yusuf Masalı” dizisi adından da anlaşılacağı gibi masal tadında bir mahalle hikayesi.

Paşanın kızına vurgun kabadayısıyla, Terzinin kızına talip olan fırıncısıyla, Berberi, manavı şerbetçisiyle eğlenceli bir Osmanlı mahallesinde geçen dizinin çekimlerine Düzce Belediyesi Film platolarında başlandı. İstanbul da üç ayrı konakta ve bir de çarşıda gerçekleştirilecek çekimler için hem konaklar döşendi hem de çarşı platosu yeniden dizayn edildi. Daha önce Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan “Düzce belediyesi film platosu” tamamen bir Osmanlı çarşısına dönüştürüldü.

Yorum Yap

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

DailyHaber'i Takip Et

Daily Haber Facebook
Daily Haber Twitter

E-Bültene kayıt ol

Haberlerden spora, magazinden teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan bülten emailinize gelsin!

Twitter'da Daily Haber