31.7.2014, 23:38 - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Balık kokusu evden nasıl çıkar

26 Aralık 2013, 18:27 | İpucu | 0 Yorum↓ |
480 kişi okudu
reklam

balıkBalık kokusu evden nasıl çıkar  sorusuna kesin çözüm bu haber’de. Balık kızarttıktan sonra mutfağa ve evde ulaştığı her yere nüfuz eden kokusu tüm kadınların kabusudur.

Kokudan kurtulmanın kolayı var. Balığı kızarttıktan sonra bir kapta, 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi bir süre kaynatın. Kokunun dağıldığını göreceksiniz.

Bir başka yöntem ise, balığı kızarttığınız tavayı kabaca temizleyip içine iki bardak su ve 8-10 adet karanfil koyup kaynatmaktır.
Alınacak bir önlem daha var

Balığı kızartmaya başlamadan önce sirkeyle ıslatılmış bir bezi ocağın kapağına veya yakın bir yere asarsanız, oluşacak kokuları bez çekecektir.

Balık kokusu evden nasıl çıkar ?

* Tavadaki kızgın yag içerisine 4-5 dilim Limon koyabilirsiniz

* Izgaradaki balıklar arasına Defne yaprakları yerleştirebilisiniz

* Balık pişirirken köşe bir yerde kokulu mumu yanık olarak bırakabilirsiniz

* Ocaktaki en küçük göz üzerineufak bir porselen fincan içerisinde toz şeker eritebilirsiniz

* Beyaz zambak spreyi tavana ve perdelere dogru sıkabilirsiniz

* Balıkları kızartırken diğer ocakta da suyun içine damlattığınız çamaşır yumuşatıcısını kaynatın.

* Balıkları kızartma tavasına koymadan önce kızartma yağına limon sıkın daha sonra balıkları kızartın.

* Balık yapmadan önce kızartma tavasına yağ koyduktan sonra yağın içine bir tane limon sıkın böylece hem balığınız daha lezzetli olur hem de kızartma yaparken balık kokusunu minimum düzeye indirirsiniz .kadinca.us

* Balık kokusunun eve yayılmaması için bir tutam çayı ateşin üzerine atarak yakın. Veya kızartma yaptığınız sürece ağzı açık bir kabın içinde sirkeli su kaynatın.

* Yine balık kızartma esnasında başka bir kapta bir bardak suyun içine limon suyu defne yaprağı karanfil ve tarçın koyup kaynatın. Limon suyu yerine sirke de koyabilirsiniz..

* Eve sinen ve yayılan balık kokusunu gidermek için yapmanız gereken şey ocakta limon yakmaktır.
Kızartma işlemi bittikten sonra tavayı önce soğuk sudan geçirerek soğutun. Sıcak suyla yıkamayın. Sıcak suyla yıkarsanınız koku daha çok artar.

* Balık temizleme ve kızartmadan sonra ellerdeki balık kokusunu geçirmek gerçekten çok güçtür. Bu kokuyu gidermek için demlikten aldığınız çayla ellerinizi yıkayın daha sonra limonla iyice ovuşturun. Balık kokusunun giderilmesi için kızartma esnasında evi havalandırın.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Daily Haberi Takip Et!

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!