26 Temmuz 9135, Cuma - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Argan yağı nasıl kullanılır ne işe yarar

İpucu | 0 yorum | 2 Aralık 2013 Pazartesi, 18:07 | Güncelleme: 18:07
322 kişi okudu
reklam

Argan yağıArgan yağı nasıl kullanılır ne işe yarar  haberi. Argan yağını saçlarınızda kullanmak için farklı uygulama yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızı ve saç derisini derinlemesine nemlendirmek için bir miktar argan yağını saçlarınıza, kökten uçlara kadar sürün.

Ne kadar yağa ihtiyacınız olacağı saçlarınızın uzunluğuna göre değişecektir. Yağı eşit miktarda yayabilmek için saçınızı tutamlara ayırabilirsiniz. Saç tellerine sürme işlemi bittikten sonra yağla saç derinize masaj yapın. Yağın saçlara ve saç derisine nüfuz etmesi için saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve bir havluyla ya da streç filmle sarın. Bu noktadan sonra iki seçeneğiniz var. Birincisi, eğer vaktiniz yoksa yağı 1-2 saat bekletip normal şampuanla saçlarınızı yıkamak, ikincisi ise daha etkili bir nemlendirme için yağı gece boyunca saçlarınızda bekletmek ve sabah duş almak.

Argan yağının bir diğer uygulanma şekli ise saçları şampuanladıktan sonra bir miktar argan yağını, sanki saça nemlendirici sürer gibi sürüp duruladıktan sonra duştan öyle çıkmak. Eğer saç telleriniz kalınsa ve saçlarınız kıvırcıksa tüm saçınıza sürebilirsiniz. Ancak saç telleriniz inceyse saçların orta kısmında uçlara kadar sürmeniz saçlarınızın hacim kaybetmesini engelleyecektir.

Saç uçlarınız çok kırılıyorsa ve kuruyorsa işten eve geldikten sonra sadece uçlara bir miktar argan yağı sürebilirsiniz.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta DailyHaber

Twitter'da Daily Haber

E-Bültene Abone Ol

Haber Bültenimize abone olun, en son güncel haberlerden, ilk sizin haberiniz olsun!