31.7.2014, 1:18 - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Anna Chapman kimdir

11 Ekim 2013, 10:38 | Biyografi | 0 Yorum↓ |
493 kişi okudu
reklam

Anna ChapmanGerçek adı Anna Vasil’yevna Chapman olan ve  ( Rusça : Анна Васильевна Чапман ) 23 Şubat 1982 tarihinde Volgograd, Sovyetler Birliği’nde dünyaya gelen Rus ajanıdır.

Türk dizi yapımcılarının dikkatini çekti.

Geçtiğimiz yıl Antalya’da yapılan Dosso Dossi Fashion Show’da podyuma çıkan ‘Kızıl Ajan’ lakaplı Rus ajan Anna Chapman, Türk dizi yapımcılarının da dikkatini çekti.

Rusya’da bir TV programı sunan Chapman, dizilerde oynamak için geçtiğimiz gün Türkiye’ye geldi.

MENAJERİ KIVANÇ’IN ABİSİ

‘Kızıl Ajan’; Türkiye’deki menajerlik işlerini yürütmesi için Kıvanç Tatlıtuğ’un ağabeyi Cem Tatlıtuğ ile anlaştı. Tatlıtuğ; Chapman’ın Osmanlı döneminde geçen dizilerin öyküsünü çok beğendiğini ve bu yapımlarda yer alabileceğini söyledi.

KIZIL AJAN

Gerçek adı Anna Vasil’yevna Kushchyenkodur. ( Rusça : Анна Васильевна Кущенко )’dur. SSCB’nin(1982 dönemi) Volgograd kentinde doğmuştur. Anna Chapman ABD’de Federal Soruşturma Bürosu (FBI) dedektiflerinin 2010 yılında ortaya çıkardığı Rus casusluk şebekesinin üyelerinden biridir. Takma adı ‘kızıl ajan’dır.

Rus Dış İstihbarat Servisi’nin SVR en önemli ajanlarından biridir.

FBI dedektiflerinin 7 yıllık bir soruşturma sonunda tutukladığı 11 casustan biri olan Anna Chapman’ın, bir dönem İstanbul’da da bulunduğu ortaya çıkmıştı. Anna’nın İstanbul’un Ortaköy, Sultanahmet, Boğaziçi gibi birçok mekânında çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Anna’nın İstanbul’daki en önemli fotoğraflarından bir tanesi Kuruçeşme’de bulunan lüks bir otelde çekilmiş fotoğrafıdır. Anna Chapman’ın İstanbul’da ne için bulunduğu FBI ajanları için de bir soru işaretidir.


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.