31.7.2014, 5:21 - Reklam | Gizlilik | İletişim | RSS

Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab neden tutuklandı

17 Aralık 2013, 23:23 | İç Haber | 0 Yorum↓ |
1524 kişi okudu
reklam

Reza Zarrabİstanbul’da aralarında Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab gibi ünlü işadamlarının da bulunduğu isimlerin evlerine baskın düzenlendi.

Mali Şube ekipleri uzun süredir devam eden hazırlık çalışmalarının ardından kamu ihalelerinde fesat ve rüşvet operasyonu başlattı.

Akşam’ın haberine göre, sabah saatlerinde mali polisin düzenlediği operasyonlarda aralarında Ali Ağaoğlu ve ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 18 kişinin gözaltına alındı.

”Rüşvet ve Yolsuzluk” operasyonu kapsamında işadamı Reza Zarrab gözaltına alınırken, dökümanlar bavulla çıkartıldı.

İstanbul’da düzenlenen “Rüşvet ve Yolsuzluk” operasyonu kapsamında işadamı Reza Zarrab da Kanlıca’daki yalısında gözaltına alındı. Zarrab’ın yalısında ele geçirilen dokümanlar da bavulla çıkarıldı.

Sabah saatlerinde İstanbul genelinde yapılan operasyonun adreslerinden biri de ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in eşi işadamı Reza Zarrab’ın Kanlıca’daki yalısıydı.

Halide Edip Adıvar Caaddesi 9 numaralı yalıya sabah saatlerinde giren ekipler, saat 11.00’e kadar süren bir arama yaptı. Aramanın ardından ekipler el koydukları doküman ve gereçleri bir bavul içerisinde dışarı çıkardı. İşadamı Reza Zarrab, soruşturma kapsamında polis otosuna bindirilerek sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

REZA ZARRAB’IN ALTINLARI 27 KİLO

Bu arada Türkiye’yi sarsan operasyonda çarpıcı bir çarpıcı iddia da Milliyet gazetesi muhabiri Musa Kesler’den geldi. Kesler’in edindiği bilgiye göre Atatürk Havalimanı’nda geçtiğimiz ocak ayında ele geçirilen ve işadamı Reza Zarrab’a ait olduğu belirlenen 27 kilo altın bugün yaşanan operasyonun fitilini ateşledi.

Ali AğaoğluNarkotik ekiplerinin uyuşturucu şüphesiyle durduğu kuryelerin üzerinden 27 kilo altın çıkmış, yapılan incelemede altınların işadamı Reza Zarrab’a ait olduğu ve yasal olarak ihraç edildiği anlaşılmıştı. Ancak iddiaya göre havaalanında yaşanan bu olayın ardından Mali Polis ve Gümrük Muhafaza ekipleri işadamı Reza Zarrab’ı yakın takibe aldı. Yaklaşık 1 yıldır süren teknik takibin ardından da ünlü işadamına yönelik operasyonun düğmesine basıldı…

Reza Zarrab yalıdan alınarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Reza Zarrab buradaki sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Operasyonda gözaltına alınan diğer şüpheliler de sağlık kontrolünden geçirildi.

Yolsuzluk operasyonunda görevden alınan emniyet müdürleri


UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılan yorumlardan Daily Haber veya DailyHaber.com sorumlu tutulamaz.